Tennis IGSSA Draws

Term 1, 2018

Please check your weekly Tennis draws here when they become available. Scroll down to see your team, venue and start time. 
Updated: 4 April - Finals and playoffs are listed below in RED

training-icon Click here to view the 2018 Training Schedule for IGSSA Tennis. TBA

venues-icon To view the 2018 Tennis Venues, click here.  (PDF 48KB)

weather-icon WET WEATHER: CLICK HERE IGSSA WEBSITE FOR UP-TO-DATE WET WEATHER INFORMATION.

PLS01
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S01
PLS
1
WEN
1
Cintra Park 1 & 2
7:30 am
R2
17/2/18
S01
PLS
1
MER
2
Cintra Park 1 & 2
7:30 am
R3
24/2/18
S01
ABB
1
PLS
1
Abbotsleigh 1 & 2
7:30 am
R4
3/3/18
S01
PLS
1
STC
1
Cintra Park 1 & 2
7:30 am
R5
10/3/18
S01
MER
1
PLS
1
Meriden Indoor 1 & 2
7:30 am
R6
17/3/18
S01
PYM
1
PLS
1
Pymble 13 & 14
7:30 am
R7
24/3/18
S01
PLS
1
QUE
1
Cintra Park 1 & 2
7:30 am
Playoff
7/04/18
S01
PLS
01
STC
01
St Catherine's 1 & 2
7.30 am
                 
PLS02
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S09
PLS
2
MER
6
Southend Tennis Academy 1 & 2
9:55 am
R2
17/2/18
S09
DAN
1
PLS
2
Scarborough Park 3 & 4
7:45 am
R3
24/2/18
S09
PLS
2
TAR
1
Cintra Park 1 & 2
7:45 am
R4
3/3/18
S09
PLS
2
LOK
5
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R5
10/3/18
S09
ABB
5
PLS
2
Cintra Park 1 & 2
7:45 am
R6
17/3/18
S09
KAM
3
PLS
2
Kambala 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
S09
PLS
2
MON
3
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
PLS03
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S11
PLS
3
ASC
5
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R2
17/2/18
S11
ABB
6
PLS
3
Abbotsleigh 7 & 8
7:45 am
R3
24/2/18
S11
PLS
3
BRI
3
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R4
3/3/18
S11
PLS
3
RAV
5
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R5
10/3/18
S11
SVC
2
PLS
3
Illawarra Tennis Centre 16 & 17
7:45 am
R6
17/3/18
S11
FRE
5
PLS
3
Bowral Tennis Club 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
S11
SAN
1
PLS
3
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
Final
7/4/18
S11
PLC 
03
BRI
03
St Ives' Village Green 3 & 4
7.45 am
                 
PLS04
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S12
PLS
4
MON
4
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R2
17/2/18
S12
PLS
4
PYM
10
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R3
24/2/18
S12
WEN
5
PLS
4
Tennis World North Ryde 3 & 4
7:45 am
R4
3/3/18
S12
PLS
4
LON
5
Loreto Normanhurst 3 & 4
9:55 am
R5
10/3/18
S12 v S13
PLS
4
ABB
7
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R6
17/3/18
S12
KRB
4
PLS
4
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R7
24/3/18
S12
MLC
3
PLS
4
MLC Burwood 3 & 4
7:45 am
Final 
7/4/18
S12
PLS
04
MON
04
PLC Sydney 1 & 2
9.55 am
                 
PLS05
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S20
PLS
5
DAN
2
Scarborough Park 3 & 4
9:55 am
R2
17/2/18
S20
LON
11
PLS
5
Mills Park 7 & 8
7:45 am
R3
24/2/18
S20
ABB
11
PLS
5
Abbottsleigh
7:45 am
R4
3/3/18
S20
PLS
5
ASC
9
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R5
10/3/18
S20
PLS
5
MER
9
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R6
17/3/18
S20
TAR
5
PLS
5
Tara 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
S20 v S21
PLS
5
ROS
12
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R7
24/3/18
S20 v S21
PLS
5
ROS
12
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
PLS06
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
S23
PLS
6
ROS
14
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R2
17/2/18
S23
LON
13
PLS
6
Mills Park 3 & 4
9:55 am
R3
24/2/18
S23
PLS
6
ABB
14
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R4
3/3/18
S23
PLS
6
MER
11
Strathfield Sports Club 5 & 6
7:45 am
R5
10/3/18
S23
KRB
7
PLS
6
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R6
17/3/18
S23
PLS
6
PYM
17
Pymble 7 & 8
9:55 am
R7
24/3/18
S23
FRE
9
PLS
6
Bowral Tennis Club 5 & 6
7:45 am
PLS07
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
J03
PLS
7
LOK
10
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R2
17/2/18
J03
PYM
20
PLS
7
Pymble 13 & 14
9:55 am
R3
24/2/18
J03
DAN
3
PLS
7
Scarborough Park 5 & 6
7:45 am
R4
3/3/18
J03
PLS
7
MLC
9
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R5
10/3/18
J03
MON
9
PLS
7
Warringah Recreation Centre 3 & 4
7:45 am
R6
17/3/18
J03
PLS
7
ABB
18
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R7
24/3/18
J03
QUE
12
PLS
7
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
PLS08
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
J06
RAV
10
PLS
8
Ravenswood 3 & 4
9:55 am
R2
17/2/18
J06
PYM
23
PLS
8
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R3
24/2/18
J06
PLS
8
LOK
11
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R4
3/3/18
J06
PLS
8
TAR
9
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R5
10/3/18
J06
ABB
20
PLS
8
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R6
17/3/18
J06
PLS
8
BRI
7
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
J06
PLS
8
WEN
10
Tennis World North Ryde 7 & 8
9:55 am
PLS09
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
J09
LOK
13
PLS
9
Northbridge Golf Club 1 & 2
7:45 am
R2
17/2/18
J09
PLS
9
MER
17
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R3
24/2/18
J09
STC
7
PLS
9
St Catherine's 1 & 2
9:55 am
R4
3/3/18
J09
PLS
9
DAN
4
Scarborough Park 5 & 6
9:55 am
R5
10/3/18
J09
PLS
9
TAR
10
Cintra Park 13 & 14
7:45 am
R6
17/3/18
J09
PLS
9
KRB
10
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
J09
LON
17
PLS
9
Croker Park 1 & 2
7:45 am
PLS10
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
J11
PLS
10
LOK
14
Northbridge Primary 1 & 2
7:45 am
R2
17/2/18
J11
PLS
10
ROS
21
Croker Park 1 & 2
7:45 am
R3
24/2/18
J11
ASC
13
PLS
10
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R4
3/3/18
J11
KAM
7
PLS
10
Kambala 1 & 2
7:45 am
R5
10/3/18
J11
MON
12
PLS
10
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R6
17/3/18
J11
RAV
14
PLS
10
Cintra Park 1 & 2
7:45 am
R7
24/3/18
J11
MER
19
PLS
10
Strathfield Sports Club 1 & 2
9:55 am
PLS11
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
J17
MER
24
PLS
11
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
R2
17/2/18
J17
PLS
11
ROS
25
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R3
24/2/18
J17
Bye:
PLS
11
R4
3/3/18
J17
BRI
12
PLS
11
St Ives Village Green 3 & 4
9:55 am
R5
10/3/18
J17
PLS
11
MLC
14
MLC Burwood 5 & 6
9:55 am
R6
17/3/18
J17
ABB
26
PLS
11
Abbotsleigh 9 & 10
9:55 am
R7
24/3/18
J17
PLS
11
PYM
28
PLC Sydney 1 & 2
7:45 am
Playoff
7/4/18
J17
PLS 
11
MLC  
14
MLC Burwood 3 & 4
7.45 am 
PLS12
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
Y702
PLS
12
MON
17
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R2
17/2/18
Y702
PYM
31
PLS
12
Pymble 9 & 10
9:55 am
R3
24/2/18
Y702
LON
21
PLS
12
Loreto Normanhurst 3 & 4
9:55 am
R4
3/3/18
Y702
WEN
14
PLS
12
Ridge Street 1 & 2
9:55 am
R5
10/3/18
Y702
MLC
15
PLS
12
MLC Burwood 5 & 6
7:45 am
R6
17/3/18
Y702
PLS
12
QUE
16
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R7
24/3/18
Y702
PLS
12
FRE
17
Bowral Tennis Club 1 & 2
9:55 am
Final
7/4/18
Y702
PLS
12
MLC 
15
PLC Sydney 1 & 2
7.45 am
PLS13
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
Y703
PLS
13
KAM
9
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R2
17/2/18
Y703
PLS
13
MER
27
Scarborough Park 3 & 4
9:55 am
R3
24/2/18
Y703
PLS
13
ROS
28
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R4
3/3/18
Y703
PLS
13
PYM
32
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R5
10/3/18
Y703
PLS
13
KRB
13
Cintra Park 1 & 2
9:55 am
R6
17/3/18
Y703
PLS
13
LOK
17
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R7
24/3/18
Y703
PLS
13
ABB
28
Croker Park 1 & 2
9:55 am
Final
7/4/18
Y703
PLS
13
LOK
17 
Cintra Park 1 & 2
7.45 am
PLS14
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
Y705
PLS
14
DAN
7
Cahill Park 3 & 4
7:45 am
R2
17/2/18
Y705
PLS
14
RAV
20
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R3
24/2/18
Y705 v Y706
PLS
14
KRB
14
Cintra Park 13 & 14
9:55 am
R4
3/3/18
Y705
MER
29
PLS
14
Strathfield Sports Club 1 & 2
9:55 am
R5
10/3/18
Y705
PLS
14
SCE
8
Illawarra Tennis Centre 16 & 17
9:55 am
R6
17/3/18
Y705
BRI
14
PLS
14
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R7
24/3/18
Y705
PLS
14
STC
8
Rushcutters Bay Tennis Centre
9:55 am
Final
7/4/18
Y705 
PLS 
14
SCE 
08
Cintra Park 1 & 2
9.55 am
PLS15
Round
Date
Division
Team A
A#
Team B
B#
Venue
Time
R1
10/2/18
Y709
MER
31
PLS
15
Strathfield Sports Club 5 & 6
9:55 am
R2
17/2/18
Y709
MLC
17
PLS
15
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R3
24/2/18
Y709
PLS
15
ABB
32
Croker Park 1 & 2
9:55 am
R4
3/3/18
Y709
PLS
15
LOK
21
PLC Sydney 1 & 2
9:55 am
R5
10/3/18
Y709
MON
19
PLS
15
Wakehurst 3 & 7
7:45 am
R6
17/3/18
Y709
PLS
15
RAV
24
Gordon Rec Grounds 1 & 2
9:55 am
R7
24/3/18
Y709 v Y710
PLS
15
MER
32
Southend Tennis Academy 3 & 4
9:55 am
Final 
7/4/18
Y709
PLS
15
MON 
19
Cintra Park 13 & 14
7.45 am