Netball IGSSA Draws

Term 3, 2017

venues-icon 2017 NETBALL VENUES: Click here to download  (PDF 28.8KB)

weather-icon WET WEATHER: CLICK HERE FOR IGSSA WEBSITE WITH UP-TO-DATE WET WEATHER INFORMATION.

PLS1       (Senior 1's)

 

 

 

 

 

 

 

Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S02

PLS

1

ROS

1

Netball Central 2

10:00

R2

29/07/2017

S02

PLA

1

PLS

1

Cumberland Indoor 1

8:00

R3

05/08/2017

S02

NEG

1

PLS

1

Netball Central 1

8:00

R4

12/08/2017

S02

PLS

1

SCE

1

PLC Sydney Indoor 1

8:00

BRI

1

PLS

1

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R5

19/08/2017

S02

STC

1

PLS

1

St Catherine's Indoor 1

8:00

R6

26/08/2017

S02

NO GAME

R7

02/09/2017

S02

PLS

1

FRE

1

Frensham Indoor 1

8:00

 Semi's  15/09/2017 (FRIDAY)  1st v 4th  NEG  1  PLS 1  Netball Central 4:00pm 
 Final  16/09/2017  Winners of Semi-Final only   PLC Sydney 10:00am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS2           (Senior 2's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S06

PYM

5

PLS

2

Netball Central 2

11:00

R2

29/07/2017

S06

PLS

2

ROS

3

Northern Beaches ISC 1

8:00

R3

05/08/2017

S06

KRB

3

PLS

2

Kincoppal Indoor 1

8:00

R4

12/08/2017

S06

PLS

2

STC

3

St Catherine's Indoor 1

8:00

R5

19/08/2017

S06

PLS

2

FRE

3

Frensham Outdoor 1

8:00

R6

26/08/2017

S06

PLS

2

RAV

3

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R7

02/09/2017

S06

SVC

2

PLS

2

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

8:00

Semi-Final  09/09/2017  1st v 4th  RAV  3  PLS  2  Ravenswood Indoor 1  8:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS3       (Senior 3's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S07

PLS

3

ABB

4

Pymble Indoor 2

10:00

R2

29/07/2017

S07

BRI

3

PLS

3

Brigidine Indoor 1

10:00

R3

05/08/2017

S07

PLS

3

KAM

3

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R4

12/08/2017

S07

QUE

3

PLS

3

Queenwood Indoor 1

10:00

R5

19/08/2017

S07

RAV

4

PLS

3

Ravenswood Outdoor 1

10:00

R6

26/08/2017

S07

ASC

3

PLS

3

Cumberland Indoor 1

10:00

R7

02/09/2017

S07

PLS

3

SVC

3

Cumberland Indoor 1

10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS4 (Senior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S12

PLS

4

KRB

6

PLC Sydney Indoor 1

8:00

R2

29/07/2017

S12

SVC

6

PLS

4

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

9:00

R3

05/08/2017

S12

RAV

7

PLS

4

Ravenswood Outdoor 1

8:00

R4

12/08/2017

S12

PLS

4

PYM

9

Pymble Outdoor 3

8:00

R5

19/08/2017

S12

MLC

2

PLS

4

Cumberland Indoor 1

8:00

R6

26/08/2017

S12

PLS

4

ASC

5

PLC Sydney Indoor 1

8:00

R7

02/09/2017

S12

ABB

6

PLS

4

Abbotsleigh Sports Hall 3

8:00

 Semi-Final  09/09/2017  2nd v 3rd  KRB  6  PLS  4  Kincoppal Rose Bay Indoor 1 9:00 
 Final  16/09/2017 S12  MLC 2 PLS 4 Sydney University Indoor 2 11:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS5 (Senior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S21

QUE

11

PLS

5

Cumberland Indoor 1

10:00

R2

29/07/2017

S21

PLS

5

SCE

11

PLC Sydney Indoor 1

8:00

R3

05/08/2017

S21

PLS

5

PYM

17

Pymble Outdoor 1

10:00

R4

12/08/2017

S21

LON

13

PLS

5

Loreto NH Outdoor 2

9:00

R5

19/08/2017

S21

ROS

11

PLS

5

Northern Beaches ISC 4

10:00

R6

26/08/2017

S21

PLS

5

ABB

11

Abbotsleigh Sports Hall 3

9:00

R7

02/09/2017

S21

PLS

5

FRE

5

Frensham Outdoor 1

9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS6 (Senior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S23

SVC

11

PLS

6

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

9:00

R2

29/07/2017

S23

PLS

6

ASC

10

All Sorts Centre Indoor 2

9:00

R3

05/08/2017

S23

ABB

12

PLS

6

Abbotsleigh Gymnasium

9:00

R4

12/08/2017

S23

PLS

6

ROS

12

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R5

19/08/2017

S23

DAN

5

PLS

6

Danebank Outdoor 1

10:00

R6

26/08/2017

S23

PLS

6

LON

15

Loreto NH Outdoor 2

8:00

R7

02/09/2017

S23

PLS

6

PYM

19

PLC Sydney Indoor 1

8:00

 Semi-Final   09/09/2017  1st v 4th  DAN 5 PLS 6  Northern Beaches ISC 2  10:00
 Final  16/09/2017 S23
 PLS  6  ABB 12 Abbotsleigh Indoor 1 10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS7 (Senior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

S24

PLS

7

PYM

20

Pymble Outdoor 3

11:00

R2

29/07/2017

S24

BYE

R3

05/08/2017

S24

PLS

7

QUE

13

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R4

12/08/2017

S24

ROS

13

PLS

7

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

S24

PLS

7

KRB

14

PLC Sydney Indoor 1

8:00

R6

26/08/2017

S24

MER

8

PLS

7

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R7

02/09/2017

S24

PLS

7

LON

16

Loreto NH Outdoor 2

9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS8      (Junior A's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J02

PLS

8

PYM

22

Netball Central 2

8:00

R2

29/07/2017

J02

ROS

14

PLS

8

Roseville Indoor 1

8:00

R3

05/08/2017

J02

PLS

8

SCE

12

PLC Sydney Indoor 1

8:00

R4

12/08/2017

J02

KRB

15

PLS

8

Kincoppal Indoor 1

8:00

R5

19/08/2017

J02

ABB

13

PLS

8

Abbotsleigh Sports Hall 1

9:00

R6

26/08/2017

J02

PLS

8

ASC

11

Netball Central 2

9:00

R7

02/09/2017

J02

TAR

5

PLS

8

Tara Outdoor 1

8:00

 Semi-Final  09/09/2017  2nd v 3rd  PLS 8  TAR 5  PLC Sydney Indoor 8:00
 Finals  16/09/2017 J02 ROS  14  PLS 8  PLC Sydney Indoor 9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS9      (Junior B's)

Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J07

PLS

9

MER

10

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R2

29/07/2017

J07

SVC

13

PLS

9

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R3

05/08/2017

J07

PLS

9

LON

20

Loreto NH Indoor 1

9:00

R4

12/08/2017

J07

SCE

14

PLS

9

Sydney Uni Aquatic Centre Indoor 2

10:00

R5

19/08/2017

J07

PLS

9

ASC

14

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R6

26/08/2017

J07

ABB

16

PLS

9

Abbotsleigh Sports Hall 3

10:00

R7

02/09/2017

J07

PLS

9

PYM

25

PLC Sydney Indoor 1

9:00

 Semi-Final  09/09/2017 2nd v 3rd
 PLS  9  MER  10  PLC Sydney Indoor 1  9:00
Finals   16/09/2017 J07 SVC 13 PLS 09 Robyn Webster Indoor 1 10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS10       (Junior C's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J10 v J11

PLS

10

ASC

16

PLC Sydney Indoor 1

9:00

R2

29/07/2017

J10

PLS

10

SVC

16

Robyn Webster Sports Centre Indoor 2

11:00

R3

05/08/2017

J10

MER

11

PLS

10

Meriden Outdoor 2

10:00

R4

12/08/2017

J10

PLS

10

SCE

16

SCEGGS Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

J10

PLS

10

ABB

19

Abbotsleigh Gymnasium

9:00

R6

26/08/2017

J10

KRB

19

PLS

10

Kincoppal Outdoor 1

10:00

R7

02/09/2017

J10

LON

22

PLS

10

Loreto NH Indoor 1

11:00

Semi-Final
 09/09/2017  1st v 4th  PLS 10  LON 22  PLC Sydney Indoor 1  10:00
 Finals  16/09/2017 J10 PLS 10  SVC 16 PLC Sydney Indoor 1 8:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS11 (Junior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J13

PYM

28

PLS

11

Pymble Indoor 2

9:00

R2

29/07/2017

J13

SCE

17

PLS

11

SCEGGS Indoor 1

11:00

R3

05/08/2017

J13

SVC

18

PLS

11

Cumberland Indoor 1

10:00

R4

12/08/2017

J13

PLS

11

DAN

8

Danebank Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

J13

PLS

11

MER

13

Meriden Outdoor 2

10:00

R6

26/08/2017

J13

PLS

11

QUE

18

Northern Beaches ISC 1

10:00

R7

02/09/2017

J13

ROS

20

PLS

11

Northern Beaches ISC 4

10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS12 (Junior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J15

LON

25

PLS

12

Loreto NH Outdoor 2

11:00

R2

29/07/2017

J15

PLS

12

ROS

21

Northern Beaches ISC 1

9:00

R3

05/08/2017

J15

RAV

20

PLS

12

Ravenswood Outdoor 1

10:00

R4

12/08/2017

J15

QUE

19

PLS

12

Queenwood Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

J15

PLS

12

TAR

7

Tara Outdoor 1

10:00

R6

26/08/2017

J15

PLS

12

SVC

19

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

9:00

R7

02/09/2017

J15

PLS

12

FRE

9

Frensham Outdoor 1

10:00

 Semi-Final  09/09/2017  2nd v 3rd  PLS 12  SVC  19 PLC Sydney Indoor 1   11:00
 Finals  16/09/2017 J15 QUE 19  PLS 12 Kincoppal Rose Bay Indoor  11:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS13 (Junior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J17

PLS

13

ROS

22

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R2

29/07/2017

J17

DAN

11

PLS

13

Danebank Outdoor 1

10:00

R3

05/08/2017

J17

LON

27

PLS

13

SCEGGS Indoor 1

10:00

R4

12/08/2017

J17

PLS

13

ABB

22

Abbotsleigh Gymnasium

10:00

R5

19/08/2017

J17

QUE

20

PLS

13

Cumberland Indoor 1

9:00

R6

26/08/2017

J17

PLS

13

KAM

14

Sydney Uni Aquatic Centre Indoor 2

9:00

R7

02/09/2017

J17

KRB

23

PLS

13

Kincoppal Outdoor 1

10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS14 (Junior)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

J19

BYE

R2

29/07/2017

J19

PLS

14

KRB

24

Kincoppal Outdoor 2

10:00

R3

05/08/2017

J19

MER

17

PLS

14

Meriden Outdoor 2

11:00

R4

12/08/2017

J19

ASC

18

PLS

14

All Sorts Centre Indoor 1

10:00

R5

19/08/2017

J19

PLS

14

DAN

12

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R6

26/08/2017

J19

LON

28

PLS

14

Loreto NH Outdoor 2

11:00

R7

02/09/2017

J19

PLS

14

KAM

15

Sydney Uni Aquatic Centre Indoor 2

9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS15          (Yr 7A's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y703

DAN

13

PLS

15

Danebank Indoor 1

11:00

R2

29/07/2017

Y703

PLS

15

ROS

25

Northern Beaches ISC 1

11:00

R3

05/08/2017

Y703

MER

18

PLS

15

Cumberland Indoor 1

11:00

R4

12/08/2017

Y703

PLS

15

PYM

32

Pymble Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

Y703

PLS

15

KAM

17

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R6

26/08/2017

Y703

ABB

24

PLS

15

Abbotsleigh Sports Hall 2

10:00

R7

02/09/2017

Y703

SVC

22

PLS

15

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

11:00

 Semi-Final  09/09/2017 2nd v 3rd  ABB 24  PLS  15  Abbotsleigh Sports Hall 1  9:00
 Finals  16/09/2017 Y703 MER 18 PLS 15 Meriden Indoor 1 11:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS16          (Yr 7B's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y704

BYE

R2

29/07/2017

Y704

PLS

16

LON

30

Loreto NH Indoor 1

11:00

R3

05/08/2017

Y704

ASC

20

PLS

16

All Sorts Centre Indoor 2

11:00

R4

12/08/2017

Y704

RAV

25

PLS

16

Ravenswood Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

Y704

PLS

16

PYM

33

Pymble Indoor 1

11:00

R6

26/08/2017

Y704

KAM

18

PLS

16

Sydney Uni Aquatic Centre Indoor 1

10:00

R7

02/09/2017

Y704

PLS

16

ABB

25

PLC Sydney Indoor 1

10:00

 Semi-Final  09/09/2017  1st v 4th  ASC 20 PLS 16  Netball Central 2 9:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS17          (Yr 7C's)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y706

PYM

35

PLS

17

Pymble Indoor 1

11:00

R2

29/07/2017

Y706

PLS

17

SCE

23

PLC Sydney Indoor 1

10:00

R3

05/08/2017

Y706 v Y707

PLS

17

MER

21

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R4

12/08/2017

Y706

PLS

17

MER

20

Cumberland Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

Y706

ABB

26

PLS

17

Abbotsleigh Sports Hall 3

11:00

R6

26/08/2017

Y706

ASC

21

PLS

17

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R7

02/09/2017

Y706

PLS

17

FRE

11

Frensham Outdoor 1

11:00

 Semi-Final  09/09/2017  1st v 4th  PLS 17  PYM 35  Pymble Indoor 1 10:00
 Finals  16/09/2017 Y706  PLS 17 ABB 26  Abbotsleigh Indoor 3 11:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS18 (Yr 7)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y707

PYM

36

PLS

18

Pymble Indoor 2

11:00

R2

29/07/2017

Y707

KRB

27

PLS

18

Kincoppal Outdoor 2

11:00

R3

05/08/2017

Y707

PLS

18

ROS

27

Northern Beaches ISC 3

11:00

R4

12/08/2017

Y707

SVC

24

PLS

18

Robyn Webster Sports Centre Indoor 1

11:00

R5

19/08/2017

Y707

KAM

19

PLS

18

Cumberland Indoor 1

10:00

R6

26/08/2017

Y706 v Y707

SCE

23

PLS

18

SCEGGS Indoor 1

11:00

R7

02/09/2017

Y707

PLS

18

MER

21

Meriden Outdoor 1

10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS19 (Yr 7)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y708

PLS

19

QUE

24

Cumberland Indoor 1

11:00

R2

29/07/2017

Y708

BRI

15

PLS

19

Brigidine Indoor 1

11:00

R3

05/08/2017

Y708

PLS

19

KAM

20

Sydney Uni Aquatic Centre Indoor 2

10:00

R4

12/08/2017

Y708

ROS

28

PLS

19

Northern Beaches ISC 3

11:00

R5

19/08/2017

Y708

MER

22

PLS

19

Meriden Outdoor 2

11:00

R6

26/08/2017

Y708

PLS

19

ABB

27

Abbotsleigh Sports Hall 1

11:00

R7

02/09/2017

Y708

PLS

19

PYM

37

Pymble Outdoor 1

11:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS20 (Yr 7)
Round
Date
Grade
Team 1
Team 2
Venue
Time

R1

22/07/2017

Y710

ROS

29

PLS

20

Northern Beaches ISC 4

11:00

R2

29/07/2017

Y710

PLS

20

SCE

24

PLC Sydney Indoor 1

11:00

R3

05/08/2017

Y710

SVC

26

PLS

20

Robyn Webster Sports Centre Indoor 2

 

11:00

R4

12/08/2017

Y710

KRB

28

PLS

20

St Catherine's Outdoor 1

11:00

R5

19/08/2017

Y710

PLS

20

MER

23

Cumberland Indoor 1

11:00

R6

26/08/2017

Y710

PLS

20

KAM

21

Rose Bay Secondary College Indoor 1

11:00

R7

02/09/2017

Y710

PLS

20

ABB

28

PLC Sydney Indoor 1

11:00