Football IGSSA Draws

download-icon Click here to download the football venues for 2016 (PDF 257.2KB) 

Updated: 28 April 2016

PLS 1 (Snr 1's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

S02

KAMBALA

1

PLC SYDNEY

1

ES Marks

1

9:00 am

R2

7/05/16

S02

PLC SYDNEY

1

BRIGIDINE

1

Cumberland

2

8:00 am

R3

14/05/16

S02

KINCOPPAL ROSE BAY

1

PLC SYDNEY

1

Wentworth Park 

4

8:00 am

R4

21/05/16

S02

PLC SYDNEY

1

WENONA

1

Cumberland

1

8:00 am

R5

28/05/16

S02

PLC SYDNEY

1

ASCHAM

1

Lyne Park

1

8:00 am

R6

4/06/16

S02

PLC SYDNEY

1

PYMBLE

2

Cumberland

2

8:00 am

R7

18/06/16

S02

ABBOTSLEIGH

1

PLC SYDNEY

1

Abbotsleigh Synthetic

1

8:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 2 (Snr 2's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

S04

SCEGGS

2

PLC SYDNEY

2

Sydney University

1

8:00 am

R2

7/05/16

S04

PLC SYDNEY

2

ROSEVILLE

2

Cumberland

2

10:00 am

R3

14/05/16

S04

PLC SYDNEY

2

BRIGIDINE

2

Mater Meria

1

9:00 am

R4

21/05/16

S04

KINCOPPAL ROSE BAY

2

PLC SYDNEY

2

Wentworth Park 

4

10:00 am

R5

28/05/16

S04

PLC SYDNEY

2

PYMBLE

4

Cumberland

2

9:00 am

R6

4/06/16

S04

LORETO NORMANHURST

2

PLC SYDNEY

2

Loreto Normanhurst

1

9:00 am

R7

18/06/16

S04

PLC SYDNEY

2

DANEBANK

1

Lucas Heights Community School

1

8:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 3 (Snr 3's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

S09

BRIGIDINE

4

PLC SYDNEY

3

Mater Maria

3

11:00 am

R2

7/05/16

S09

ABBOTSLEIGH

7

PLC SYDNEY

3

Cumberland

2

11:00 am

R3

14/05/16

S09

PYMBLE

10

PLC SYDNEY

3

Cumberland

2

8:00 am

R4

21/05/16

S09

ASCHAM

4

PLC SYDNEY

3

Santa Sabina

1

9:00 am

R5

28/05/16

S09

PLC SYDNEY

3

KINCOPPAL ROSE BAY

4

Cumberland

1

10:00 am

R6

4/06/16

S09

PLC SYDNEY

3

SCEGGS

4

Cumberland

2

10:00 am

R7

18/06/16

S09

PLC SYDNEY

3

ROSEVILLE

4

Cumberland

2

8:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 4 (Jnr A's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

J01

ABBOTSLEIGH

11

PLC SYDNEY

4

Abbotsleigh 1 Synthetic

1

9:00 am

R2

7/05/16

J01

PLC SYDNEY

4

PYMBLE

14

Cumberland

2

9:00 am

R3

14/05/16

J01

KAMBALA

4

PLC SYDNEY

4

ES Marks

1

9:00 am

R4

21/05/16

J01

PLC SYDNEY

4

ASCHAM

5

Cumberland

1

8:00 am

R5

28/05/16

J01

LORETO NORMANHURST

8

PLC SYDNEY

4

Loreto Normanhurst

1

9:00 am

R6

4/06/16

J01

PLC SYDNEY

4

BRIGIDINE

5

Cumberland

2

9:00 am

R7

18/06/16

J01

RAVENSWOOD

7

PLC SYDNEY

4

Roseville Park

1

10:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 5 (Jnr B's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

J04

SCEGGS

6

PLC SYDNEY

5

Cumberland

2

9:00 am

R2

7/05/16

J04

LORETO NORMANHURST

9

PLC SYDNEY

5

Loreto Normanhurst

2

10:00 am

R3

14/05/16

J04

PLC SYDNEY

5

PYMBLE

16

Cumberland

2

10:00 am

R4

21/05/16

J04

ROSEVILLE

7

PLC SYDNEY

5

St Ives High School

1

10:00 am

R5

28/05/16

J04

PLC SYDNEY

5

BRIGIDINE

6

Cumberland

2

11:00 am

R6

4/06/16

J04

KINCOPPAL ROSE BAY (J03)

7

PLC SYDNEY

5

Moore Park West 

1

11:00 am

R7

18/06/16

J04

PLC SYDNEY

5

ASCHAM

6

Cumberland

2

9:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 6 (Jnr C's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

J07

LORETO NORMANHURST

10

PLC SYDNEY

6

Loreto Normanhurst

1

10:00 am

R2

7/05/16

J07

PLC SYDNEY

6

KINCOPPAL ROSE BAY

9

Lucas Heights Community School

1

9:00 am

R3

14/05/16

J07

PLC SYDNEY

6

MLC

6

Cumberland

1

10:00 am

R4

21/05/16

J07

PLC SYDNEY

6

BRIGIDINE

7

Cumberland

2

9:00 am

R5

28/05/16

J07

PLC SYDNEY

6

WENONA

7

Primrose Park

3

11:00 am

R6

4/06/16

J07

ABBOTSLEIGH

7

PLC SYDNEY

6

Abbotsleigh 2 Grass

2

11:00 am

R7

18/06/16

J07

RAVENSWOOD

9

PLC SYDNEY

6

Cumberland

2

10:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 7 (Jnr D's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

J09

PLC SYDNEY

7

MERIDEN

5

Cumberland

2

8:00 am

R2

7/05/16

J09

MLC

7

PLC SYDNEY

7

Norford Park

1

11:00 am

R3

14/05/16

J09

FRENSHAM

11

PLC SYDNEY

7

Frensham

2

11:00 am

R4

21/05/16

J09

KINCOPPAL ROSE BAY

10

PLC SYDNEY

7

Wentworth Park

4

9:00 am

R5

28/05/16

J09

PLC SYDNEY

7

KAMBALA

6

ES Marks

3

10.00 am

R6

4/06/16

J09

PLC SYDNEY

7

PYMBLE

6

Cumberland

2

11:00 am

R7

18/06/16

J09

ROSEVILLE (J08)

9

PLC SYDNEY

7

Cumberland

2

11:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 8 (7A's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

Y701

ABBOTSLEIGH

16

PLC SYDNEY

8

Abbotsleigh 1 Synthetic

1

10:00 am

R2

7/05/16

Y701

LORETO NORMANHURST

11

PLC SYDNEY

8

Loreto Normanhurst

1

10:00 am

R3

14/05/16

Y701

PLC SYDNEY

8

BRIGIDINE

8

Cumberland

2

9:00 am

R4

21/05/16

Y701

RAVENSWOOD

10

PLC SYDNEY

8

Roseville Park

1

10:00 am

R5

28/05/16

Y701

PLC SYDNEY

8

PYMBLE

20

Cumberland

2

10:00 am

R6

4/06/16

Y701

WENONA

8

PLC SYDNEY

8

Primrose Park 

3

10:00 am

R7

18/06/16

Y701

PLC SYDNEY

8

MLC

8

Cumberland

1

10:00 am

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLS 9 (7B's)

 

 

 

 

 

 

 

 

Round

Date

Division

Team A

A#

Team B

B#

Venue

Field

Time

R1

30/04/16

Y704

LORETO NORMANHURST

12

PLC SYDNEY

9

Loreto Normanhurst

1

11:00 am

R2

7/05/16

Y704

ST VINCENTS

5

PLC SYDNEY

9

Cumberland

1

11:00 am

R3

14/05/16

Y704

PLC SYDNEY

9

RAVENSWOOD

11

Cumberland

2

11:00 am

R4

21/05/16

Y704

PLC SYDNEY

9

FRENSHAM

11

Frensham

4

9:00 am

R5

28/05/16

Y704

PLC SYDNEY

9

PYMBLE

23

Lucas Heights Community School

2

11:00 am

R6

4/06/16

Y704

PYMBLE

22

PLC SYDNEY

9

Cumberland

1

11:00 am

R7

18/06/16

Y704

PLC SYDNEY

9

WENONA

9

Cumberland

1

11:00 am